У центрі села Верхосулка серед яблуневого саду, каштанових та ялинових алей стоїть приміщення нашої школи. Ця гарна будівля приваблює до себе перхожих і багатьом нагадує своє дитинство, юність, шкільні роки. Але перш ніж говорити про діяльність школи, декілька слів з її історії.

Село Верхосулка було засноване в 1678 році на правому мальовничому березі р Сули преселенцями з правобережної Наддніпрянщини. У 1905 році у селі введено в дію земську початкову школу. З часом вона становиться семирічкою, пізніше восьмирічкою. Але потреба в освіті серед верхосульців зростає, зростає і кількість дітей. Старе приміщення стало затісним і тому в 1965 році на кошти місцевого колгоспу «Перемога» було збудовано нове цегляне приміщення де стала функціонувати середня школа, а старе, дерев'яне, переобладнали під шкільну їдальню та майстерню, які діють і сьогодні.

В 2002 школа набуває статусу НВК   в 2004 році школа газифікована

За останні роки значно поповнилась інвентарем спортивна база: придбано борцівський килим, тренажер, боксерську грушу, обладнано на подвір'ї спортивний майданчик, стадіон.

І, звичайно, наша школа є невідємниою часткою сільського життя. Учнівський та вчительський колективи беруть активну участь у житті села: піклуємось про його благоустрій, доглядаємо могили загиблих воїнів, територію меморіалів Колектив НВК приймає активну участь в організації і проведенні різноманітних заходів і свят.


 Школа заснована у 1905 році, у 1965 році побудована сучасна будівля школи, в якій на 2014-2015 навчальний рік навчається 55 школярів та 12 дітей дошкільної групи. У школі І ступеня – 17 учнівУ школі ІІ – 20 учень.У школі ІІІ ступеня –18  учнів.

Школа працює в одну зміну, має 13 навчальних кабінетів, бібліотеку, дві навчальні майстерні,  шкільний музей імені О. Олеся,  навчально-дослідні ділянки площею 0,2 га з овочевою сівозміною,  спортивний зал площею 126 м2  

Педагогічний колектив школи очолює з 2011 року Літовченко Наталія Миколаївна. Навчальний процес забезпечується вчителями, які мають відповідну освіту,  а саме: вищу – 14, середню спеціальну – 1. Всі вчителі викладають предмети за здобутою освітою, вчасно проходять курсову перепідготовку та атестацію. За її результатами одержано: 2 вчителя -, вища категорія  І категорія  - 7 вчителів, 2 вчителя -ІІ категорія, 3 вчителі – спеціаліст. Вчителі Грищенко Є.П., Грищенко С.М Остапенко В.І.,  Остапенко В.О.,. нагороджені значком «Відмінник освіти України». 

 В даний час педагогічний колектив школи працює над проблемою: «Підвищення якості освіти через формування ключових компетентностей учнів шляхом інтеграції традиційних і нетрадиційних форм і методів роботи в навчально-виховному процесі. Виховання свідомої дисципліни  в учнів школи».